سخن رهبری درباره معاونت علمی
جهش تولید
امروز : یکشنبه 22 فروردین 1400
  • 99/12/12 - 10:34
  • 191
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

هم‌افزایی دولت و مجلس؛ نقش شرکت‌های خلاق در اقتصاد افزایش می‌یابد

یک نماینده مجلس گفت: هم‌افزایی مجلس و دستگاه اجرایی، حمایت بیشتر از شرکت‌های خلاق را به دنبال دارد.

مهرداد گودرزوند چگینی نماینده مردم از حوزه انتخابیه رودبار در استان گیلان، گفت: در مجلس شورای اسلامی در هر جایی که نام شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مطرح بوده است، نمایندگان به صورت قاطع حمایت حداکثری را خواستار شدند. با توجه به جایگاه پر از اهمیت این واحدهای اقتصادی نوآور، لازم است که حمایت‌های هدفمند و کارشناسی شده به این شرکت‌ها اختصاص یابد.

عضو کمیسیون کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات، ادامه داد: در مبحث بودجه، بخشی از میزان علاقه نمایندگان به مسئله زیست‌بوم نوآوری در کشور، تبلور یافت و در هر جایی که برای حمایت از  شرکت‌های نوآور، بودجه‌ای لازم بود، این منابع مالی و بودجه فوراً مصوب شد.

گودرزوند چگینی ضمن ارائه توضیح بیشتر در مورد الزمات قانونگذاری، گفت: هر قانونی برای آنکه بتواند بیشترین تاثیر ممکن را داشته باشد، باید بر پایه آگاهی و اطلاعات دست اول از فضای آن موضوع، بنیان نهاده شود. به همین دلیل است که کارشناسان شاغل در دولت به طور کلی و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری باید دانسته‌ها، مستندات و نظرات کارشناسی خود را در مورد دغدغه‌ها، چالش‌ها و نیازمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، منتقل کنند.

به گفته وی، این هم‌افزایی میان مجلس شورای اسلامی و دستگاه اجرایی باعث می‌شود که قانون مورد نظر، پخته‌تر و همه‌جانبه‌تر باشد. این موضوع به ویژه در مورد شرکت‌های خلاق و نیازهای آنان نیز صدق می‌کند. کارشناسان این حوزه با افزایش تعامل با کمیسیون‌های مختلف می‌توانند هادی درخواست‌های جوانان خلاق ایران اسلامی به نمایندگان محترم مردم شوند و این شرکت‌ها نیز مانند شرکت‌های دانش‌بنیان از مواهب قانونی بهره‌مند شوند.

 

مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری

پایان پیام/33

  • گروه خبری : اخبار,برگزیده ها,مرکز توسعه فناوریهای راهبردی
  • کد خبر : 73128

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

شخصی سازی

انتخاب رنگ

اندازه فونت